Ceny windykacji międzynarodowej

Firmy zajmujące się egzekwowaniem niespłacanych należności specjalizują się coraz częściej w windykacji międzynarodowej. Wynika to z tego, że krajowy rynek tych usług jest tak zapchany, że właściwie to nie ma u Nas już co w tym zakresie robić. Kilka firm wyspecjalizowało się w skupowaniu należności i robią to konsekwentnie nie dopuszczając do tego innych firm. Dlatego właśnie firmy windykacyjne zaczęły się rozwijać, edukować i nawiązywać kontakty międzynarodowe. I dzisiaj możemy zamówić windykowanie w dowolnym kraju.

Często windykujemy francuskie firmy

windykacja we francji dla firmJednym z krajów europejskich, w których nasze polskie firmy windykacyjne bardzo często windykują jest Francja. Absolutnie nie wynika to z tego, że kraj ten jest jakiś mniej uczciwy – nie stąd te statystyki. Chodzi po prostu o to, że mnóstwo polskich firm współpracuje z francuskimi firmami. Największa współpraca z firmami francuskimi jest w branży transportowej i to w tej branży jest najwięcej zaległości w płatnościach. Na szczęście dzisiaj nie ma najmniejszego problemu z windykowaniem należności z zagranicy. Tylko pytanie ile taka windykacja we Francji dla firm kosztuje? No właśnie, więc tutaj wszystko zależy od wysokości kwoty windykowanej. Bo opłata za ten rodzaj usług naliczana jest procentowo od kwoty, którą uda się wyegzekwować. Jeśli windykowanie skończy się polubownie i windykowana firma zapłaci należności to jest to najkorzystniejsze dla wszystkich rozwiązanie. Wówczas koszty obsługi całej windykacji zamkną się w trzydziestu procentach. Jeśli natomiast dojdzie do procesu sądowego to wówczas sprawa już wygląda inaczej, bo wtedy trzeba sobie doliczyć jeszcze koszty sądowe. Jeśli sprawa jest wygrana to oczywiście będą one minimalne, bo większość tych kosztów pokryje strona przegrana. W każdym razie najlepiej jest, jeśli po prostu miękka windykacji okaże się zupełnie wystarczająca. I przy dzisiejszym profesjonalizmie firm windykacyjnych zazwyczaj sprawy kończą się po podjęciu pierwszych kroków. Wystarczy jedynie, że do dłużnika wpłynie pismo z solidnie zaakcentowanym wezwaniem do zapłaty.

Jeśli chodzi o odzyskiwanie należności z zagranicy to koszty takiego działania nie są wcale duże. Nie można się ich obawiać, bo przecież zupełnie niczego się nie traci. Można jedynie się cieszyć, jeśli uda się od dłużnika odzyskać cokolwiek. Przecież bez wprowadzenia działań windykacyjnych pewnie nie udało by się niczego odzyskać. Dlatego bez względu na koszty i tak warto znaleźć firmę, która windykuje międzynarodowo. Dzięki temu można odzyskać wszystkie swoje należności z zagranicy.