Czy żaluzje są wytrzymałe?

Obecnie występujące fale upałów są znacznie trudniejsze do zniesienia niż jeszcze kilka lat temu. Z tego też względu przebywanie w rozgrzanym mieszkaniu jest wyjątkowo mało komfortowe. Na szczęście można łatwo poradzić sobie z tym problemem, ograniczając dostęp promieni słonecznych do mieszkania.

Zalety solidnych żaluzji aluminiowych

wytrzymałe żaluzje aluminiowe - ŁódźPrzebywanie w czasie upałów w mieszkaniu jest obecnie jeszcze trudniejsze do zniesienia niż kilka lat wcześniej. Wynika to oczywiście z rosnącej temperatury powietrza, wywołanej ociepleniem klimatu. Na szczęście jest kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu, od tych droższych, czyli klimatyzacji, po te, których wykorzystywanie nie kosztuje nic. Aby ograniczyć ogrzanie mieszkania w czasie upałów, wystarczy odciąć promieniom słonecznym dostęp do wnętrza mieszkania. W tym celu przydatne mogą się okazać zwłaszcza wytrzymałe żaluzje aluminiowe – Łódź jest tym miastem gdzie kupimy je bez żadnego problemu. Jakie są przewagi żaluzji nad innymi metodami na przysłanianie okien? Przede wszystkim, dzięki wykonaniu z aluminium, żaluzje nie zatrzymują promieni słonecznych, ale je odbijają – dzięki temu ich skuteczność w zapobieganiu nagrzewaniu się mieszania jest znacznie większa niż na przykład rolet czy tradycyjnych zasłon. Dodatkowo, zewnętrzna warstwa nowoczesnych żaluzji aluminiowych jest wykonana z błyszczącej warstwy dzięki czemu jeszcze skuteczniej odbijają one promienie słoneczne. Wiele osób obawia się zakupu żaluzji, ze względu na ich mityczną, bardzo niską wytrzymałość. Jak się jednak okazuje, nie dotyczy to wytrzymałych żaluzji aluminiowych, ale ich tańszych odpowiedników, wykonanych z tworzyw sztucznych. Żaluzje aluminiowe zaś są bardzo wytrzymałe, gdyż nie dochodzi w nich do pękania listew, z racji tego, że wykonano je z aluminium. Dodatkowo w żaluzjach znacznie rzadziej dochodzi do zjawiska typowego dla rolet, czyli zepsucia się mechanizmu zwijania i rozwijania. Decydując się więc na żaluzje aluminiowe można mieć pewność, że posłuży nam bez problemów co najmniej przez kilka sezonów. Kolejna duża zaleta żaluzji aluminiowych to również prostota ich montażu. W większości przypadków poradzimy sobie z nią samodzielnie, bez konieczności wzywania specjalistycznej ekipy.

Silne nagrzewanie się mieszkania latem jest zjawiskiem bardzo niepożądanym. Aby temu zapobiec, nie trzeba jednak decydować się na założenie klimatyzacji. Wystarczy bowiem zainwestować w żaluzje czy też rolety, które umożliwią odcięcie dostępu do wnętrza mieszkania promieniom słonecznym, które odpowiadają za jego silne nagrzanie w trakcie upałów.