Czym jest badanie metodą Holtera?

W dwudziestym pierwszym wieku problemy związane z sercem są niestety coraz to bardziej powszechne. Niestety, dotykają one ludzi w podeszłym wieku, aczkolwiek stres i wiele innych czynników może wpłynąć na to, że nawet młodzi ludzie mogą mieć z nim problemy. Niemniej jednak wraz z nastaniem problemu bardzo szybko pojawiają się również ludzie, którzy pragną go rozwiązać. Tak też było w tym przypadku, gdzie za sprawą Normana J. Holtera i Billa Glasscocka powstało urządzenie, które jest w stanie pomóc nam w walce z problemami naszego serca.

Precyzyjne badanie pracy serca

precyzyjny holter ekg - krakówPrzede wszystkim, dwójka wyżej wymienionych osób była fizykami eksperymentalnymi, którzy w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku poszukiwali czegoś, co pozwoli im zgłębić tajniki telemetrii radiowej. Niemniej jednak, na wskutek wpływu środowiska medycznego, fizycy przekierowali swoją pracę oraz późniejsze odkrycia w kierunku monitorowania pracy serca. Dzięki ich ciężkiej pracy i odkryciom powstała metoda badania, która została nazwana elektrokardiografią Holtera. Metoda ta przede wszystkim ma za zadanie zbadanie częstotliwości pracy serca oraz zweryfikowanie czy występują w tym jakiekolwiek problemy. Samo badanie odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia, które jest w pewien sposób podłączane do ciała człowieka. Na kościach człowieka są „przyklejane” specjalistyczne elektrody, które z kolei badają aktywność elektryczną serca. Dzięki temu, możliwym jest uzyskanie dokładnych danych oraz informacji związanych z tym jak serce samo w sobie pracuje oraz czy w jego pracy występują jakiekolwiek skomplikowane problemy. Metoda badania EKG jest jedną z najbardziej powszechnych oraz pospolitych metod badania i dzięki rozwojowi technologii staje się coraz to bardziej praktyczna oraz minimalistyczna. Kiedyś, metoda badania EKG odbywała się za pomocą urządzeń stacjonarnych, które nie mogły być przemieszczane ze szpitala. W dzisiejszych jednak czasach miniaturyzacja osprzętu i podzespołów pozwala na to, że wiele z tych urządzeń waży zaledwie niecałe pół kilograma. Ponadto, warto pamiętać też o tym, że badanie EKG to jedno z najbardziej pospolitych badań i stanowi swojego rodzaju podstawę w wielu szpitalach oraz klinikach, które zajmują się dokładnym badaniem pracy serca. Nie powinno więc nas dziwić, że precyzyjny holter EKG – Kraków to jedno z pierwszych badań, które może nam się przytrafić, gdy trafimy do szpitala.

Jak więc możemy zobaczyć, badanie EKG jest absolutną podstawą w kontekście weryfikacji naszego zdrowia oraz jednego z najważniejszych organów w naszym ciele jakim jest rzecz jasna serce. Dzięki osiągnięciom dwóch fizyków możliwym jest badanie naszego serca i weryfikowanie jakichkolwiek nieprawidłowości, a tym samym – ratowanie ludzkiego życia.