Efektywne izolacje natryskowe

Ocieplanie domu to niezwykle istotna kwestia. Wpływać ona może na to jak będą się kształtowały temperatury powietrza we wnętrzu budynków. Obecnie warstwy termoizolacyjne powstają z najróżniejszych materiałów. Stosuje się w domach styropian czy też wełnę mineralną. Jednak do materiałów, które w ostatnim czasie zaczynają zyskiwać coraz większą rzeszę fanów zaliczyć można piankę poliuretanową określaną również jako pianka PUR.

Skuteczne ocieplanie pianką PUR

nowoczesne ocieplenia w przemyśluMateriałem, który najczęściej kojarzony jest z ocieplaniem budynków jest oczywiście styropian. Trzeba przyznać, że materiał ten stosowany jest niezwykle często i doskonale się sprawdza w różnych miejscach. Ma on jednak również pewne wady. Otóż nie da się zastosować styropianu w taki sposób by nie przeprowadzać jakichś poważniejszych ruchów budowlanych. Jednak istnieje materiał, którym możemy ocieplić dom w krótkim czasie i do tego bardzo skutecznie. Materiałem tym jest wspomniana już wcześniej pianka poliuretanowa. Jeśli chodzi o takie nowoczesne ocieplenia w Przemyślu obecnie znaleźć możemy sprawdzone firmy, które się zajmują wykonywaniem izolacji natryskowych. Firmy te działają oczywiście w większym obszarze niż samo miasto. Mają oni pełne ręce roboty i terminy zarezerwowane nawet na rok do przodu. Tworzenie izolacji termicznej pianką poliuretanową nie jest w zasadzie czymś nowym. Materiał ten stosuje się już od wielu lat ale zaczął on dopiero teraz zyskiwać naprawdę dużą popularność. Pianka poliuretanowa jest materiałem, który nie tylko skutecznie zatrzymuje ciepło. Dodatkowo dostępna jest bowiem taka wersja pianki, która może skutecznie przepuszczać parę wodną. Dzięki temu nie ma obaw o powstawanie tak zwanych mostków termicznych, które często są bezpośrednią przyczyną powstawania wilgoci. Ocieplenia pianką poliuretanową stosuje się więc często w budynkach drewnianych. W ich przypadku bardzo ważne jest to by cała konstrukcja mogła oddychać. Dzięki piance PUR jest to oczywiście możliwe.

Nie da się ukryć, że pianka poliuretanowa z każdym dniem staje się coraz popularniejsza. Początkowo materiał ten stosowano jedynie do ocieplania poddaszy. Pierwsze wersje pianki nie przylegały bowiem do powierzchni pionowych więc sprawdzały się jedynie na podłodze na poddaszu. Z biegiem lat sporo się jednak zmieniło i obecnie pianka wykorzystywana jest również do ocieplania ścian. Nic nie stoi na przeszkodzie by pianką poliuretanową ocieplać budynki z zewnątrz. Sporo osób wykorzystuje piankę do ocieplania domów szkieletowych.