Gotowe krosna na ramę

Sztuka jest bardzo szerokim pojęciem, zawierającym w sobie różne dziedziny artystycznego wyrazu. Wśród nich wyróżnić możemy malarstwo, które zdobywa w ostatnim czasie coraz więcej zwolenników, zarówno od teoretycznej, jak i od praktycznej strony. Również ja zaraziłam się pasją do malarstwa. Początkowo nieśmiało malowałam obrazy do szuflady, obecnie jednak zarabiam na sprzedaży namalowanych przez siebie dzieł. Zajęło mi trochę czasu opanowanie podstawowych umiejętności, ale ostatecznie się to opłaciło.

Krosna na płótna malarskie

stabilne krosna malarskieWedług mnie każdy powinien znaleźć sobie w życiu pasję, która będzie sprawiała, że będziemy się czuli szczęśliwi. Ja w wolnym czasie uwielbiam malować farbami i pasję tą połączyłam z możliwością zarabiania pieniędzy. Poświęciłam trochę czasu na to, żeby nauczyć się, w jaki sposób malować i na co zwracać uwagę. Nauczyłam się nawet, w jaki sposób samemu przygotować podobrazie malarskie. W dzisiejszych czasach, bowiem, nawet najbardziej znani malarze korzystają zazwyczaj z gotowych płócien. Oczywiście mają one różną jakość, dlatego warto przetestować różne podobrazia i znaleźć takie, na którym maluje się nam najlepiej. Kiedyś, jednak, nie było gotowych płócien i trzeba je było stworzyć od początku samemu. Podstawą w przygotowaniu płótna są stabilne krosna malarskie, które gotowe można zakupić w sklepach plastycznych. Są one odpowiednie przycięte a ich końcówki wchodzą jedna w drugą, przez co jesteśmy w stanie stworzyć z krosna stabilną ramę. Powinna ona być wytrzymała i odporna na odkształcenia, a jednocześnie lekka. Dlatego ważne jest to, z jakiego drewna wykonane są krosna malarskie. Na przygotowaną ramę należy naciągnąć materiał, lniany lub bawełniany, który następnie się gruntuje. Samo gruntowanie to wieloetapowy proces, który pochłania trochę czasu. Dlatego jeżeli zdecydujemy się na to, żeby samodzielnie przygotować sobie płótno, musimy pamiętać o tym, że sam zakup krosn i złożenie ich w ramę to nie wszystko. Na wykonanie podobrazia musimy sobie wyznaczyć kilka godzin.

Własnoręcznie wykonane podobrazia malarskie mają zupełnie inną wartość, niż takie kupione, jednak przygotowanie ich pochłania sporo czasu, dlatego większość malarzy kupuje gotowe płótna. Jeżeli jednak chcemy nauczyć się, jak samodzielnie stworzyć podobrazie, to w pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości krosna malarskie. To z nich tworzyć będziemy ramę, na którą zostanie naciągnięty, a następnie zagruntowany materiał. Taka drewniana rama powinna więc być odporna na wygięcia.