Granitowy zlew kuchenny

Urządzają kuchnię, dużą wagę przykłada się zazwyczaj do mebli i sprzętów ruchomych. Muszą one pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale też dekoracyjną, by jak najlepiej wpasować się w zamysł właściciela. Rzadko jednak zwraca się uwagę na zlew, który jest przecież integralną częścią każdej, nawet najmniejszej, kuchni. Od kilku lat, coraz częściej zobaczyć można zlewozmywaki granitowe, które zastępują te, wykonane ze stali nierdzewnej. Wytrzymały materiał i wiele modeli dostępnych na rynku, umożliwiają dobór takiego, który spełni wymagania każdego.

Wybór zlewu granitowego

biały zlew granitowyWybierając wyposażenie wnętrz, warto pamiętać o tym, że powinno być ono na tyle uniwersalne, aby w razie remontu, nadal dobrze wyglądało, czy to na tle ścian w nowym kolorze, czy w kuchni z podłogą w innym odcieniu. Tyczy się to również blatów i tego, co się na nich znajduje. Dobrze więc sięgnąć po rozwiązania takie jak biały zlew granitowy. Uniwersalny kolor sprawdzi się w każdym wnętrzu. Podobnie jest z szarymi lub czarnymi zlewozmywakami, jednak zazwyczaj poleca się je stosować w nowoczesnych aranżacjach. Na rynku znaleźć można wiele modeli do wyboru. Przede wszystkim pamiętać trzeba o wielkości pomieszczenia i ilości domowników. W małych kuchniach, z których korzystają pojedyncze osoby, najlepiej sprawdzają się zlewy jednokomorowe prostokątne. W pełni zagospodarowują przestrzeń i łatwo umieścić na nich deski, które pozwolą na ich zakrycie, tym samym zwiększając powierzchnię blatu. Przy kilku osobach regularnie korzystających ze zlewu i długim blacie lub braku zmywarki do naczyń, można pokusić się o dwie komory, a także zaokrąglone, dekoracyjne kształty. Wybierać należy jedynie produkty sprawdzonych firm, gdyż tylko one gwarantują, że użyta mieszanka minerałów i żywic, jest odpowiednio wytrzymała i pozwoli na bezpieczne użytkowanie przez lata. Pamiętać też trzeba o regularnym i dokładnym czyszczeniu, dzięki któremu można w łatwy sposób uniknąć odbarwień powierzchni zlewozmywaka i zaimpregnować go. 

Granitowe zlewy kuchenne są coraz powszechniej stosowane. Nie tylko spełniają swoją funkcję użytkową, ale są również dekoracyjnymi elementami aranżacji wnętrz. Produkowane są w wielu kolorach oraz kształtach, dzięki czemu łatwo dobrać je do wystroju kuchni, jak również jej wielkości. W małych kuchniach wystarczy jednokomorowy, podczas gdy w dużych, z których korzysta wiele osób, lepiej zamontować taki z dwiema, lub nawet trzema komorami. Pamiętać jedynie należy o regularnym czyszczeniu i konserwacji powierzchni zlewu.