Jak działa waporyzator?

Waporyzacja to odparowywanie substancji aktywnych z ziół oraz ich koncentratów. Jednak w praktyce, waporyzatory, służą do przyjmowania produktów konopnych z CBD, ze szczególnym uwzględnieniem medycznych konopi. Co zyskujemy dzięki waporyzacji? Przede wszystkim nie palimy, a co za tym nie idzie, nie dostarczamy do płuc substancji smolistych oraz dziesiątek związków rakotwórczych.

Ile kosztują markowe waporyzatory?

markowy waporyzatorWiele osób pali leczniczą marihuanę, a to naprawdę najgorszy ze sposobów na jej przyjmowanie, nie tylko ekstremalnie szkodliwy, ale maksymalnie niewydajny. Czemu? Ponieważ temperatura spalania jest dla medycznej marihuany zbyt wysoka i zanim substancje aktywne, w tym CBD, zdążą się uwolnić, ulegnie ona spopieleniu. Zatem jasno widać, że dochodzi po prostu do sporej straty materiału roślinnego, który szacuje się w jointach i fajkach wodnych na około 60%! Nie trzeba też wspominać, jak szkodliwe, nie tylko dla naszych dróg oddechowych, ale i całego organizmu, jest samo palenie. Nieważne jest też, co palimy, bowiem jakby nie patrzeć inhalujemy się dymem, a to właśnie w nim jest wszystko, co najgorsze. Natomiast w procesie waporyzacji nie mamy do czynienia ani ze spalaniem, ani z utratą suszu. Dlaczego? Ponieważ waporyzatroy jedynie ogrzewają susz do bardzo wysokiej temperatury, przez co składniki czynne uwalniają się stopniowo i do samego końca. W procesie waporyzacji nie jest wytwarzany zatem dym, a para wodna i to nią należy się w tym przypadku inhalować. Markowy waporyzator możemy kupić już za około 500-600 złotych – mówimy oczywiście o wersji przenośnej. Tańszych urządzeń raczej nie polecamy, albowiem jakość ich wykonania i efektywność odparowywania, mogą nas jedynie do waporyzacji zniechęcić. Natomiast wielką zaletą urządzeń przenośnych jest fakt, że dają użytkownikom maksimum swobody w korzystaniu, gdyż mogą z nich skorzystać niemal w każdym miejscu i w każdej chwili. Waporyzatory przenośne są wyposażone w bardzo wytrzymałe baterie, dzięki czemu możemy odbyć nawet kilkanaście sesji waporyzacyjnych na jednym ładowaniu.

Dobry waporyzator jest podstawą satysfakcjonującej i wydajnej waporyzacji, dlatego nie ma sensu inwestować w tanie urządzenia, które sprawdzają się jedynie w ograniczonym zakresie. Toteż lepiej dołożyć dwieście-trzysta złotych i mieć urządzenie wysokiej jakości, które posłuży co najmniej kilka lat. Wiele sklepów internetowych prowadzi okresowe wyprzedaże markowych waporyzatorów, dlatego warto regularnie sprawdzać ich ofertę, bo są duże szanse na „ustrzelenie” naprawdę dobrej okazji.