Jak zmienić swoje życie?

Koncentracja czasami naprawdę może nam stwarzać trudność, zwłaszcza kiedy mamy natłok nowych informacji, robimy kilka rzeczy jednocześnie czy przykładowo jesteśmy zmęczeni i nie chce nam się za bardzo nic. nie mamy czasu na odpoczynek oraz inne czynności relaksacyjne, najważniejsze również aby nie myśleć o niczym, z pozoru bardzo trudna umiejętność ale całkiem do nabycia. proces koncentracji da się nabyc, zwłaszcza u osób, które są naprawdę nieskoncentrowane na niczym.

Jak nauczyć się koncentrować na sobie? 

mindfulness - ćwiczeniaZdolność koncentracji i skupiania się na niektórych nie jest taka łatwa jak nam się wydaje, czasami wymagane jest podjęcie odpowiednich kroków. Dokładniej – Mindfullness jest to zdolność do koncentracji oraz skupianie się na bodźcach zewnętrznych dokładniej. Rozwijać to skupienie śmiało możemy własnie dzięki medytacji czy na przykład inne ćwiczenia,które silnie korelują z trenowaniem naszej koncentracji. Mówi się, że mindfullnes to też sposób życia.ogólnie mindfullnes ćwiczy się poprzez medytacje, na leżąco na siedząco czy na przykład na stojąco wszystko zależy również od naszego stanu. Najpierw warto się uspokoić, zielona herbata, czy szklanka wody, gorąca kąpiel, głównie po to, aby uspokoić mózg i głowę, potem możemy zacząć medytacje, pamiętajmy, że czasami zbyt dużo dużo stresu w ciągu dnia również wpływa na jakość naszej medytacji, dlatego uspokojenie się w tej chwili jest najbardziej potrzebne. jak się uspokoimy możemy zaczynać medytację i  musimy na spokojnie się wyluzować. Badania naukowe potwierdzają, ze wykonując mindfulness – ćwiczenia możemy naprawdę być szczęśliwi z życia oraz ludzie bardzo skoncentrowani nie popadają w depresję, głównie dlatego, ze nie rozmyślają nad niektórymi rzeczami, nie zastanawiają się, nad tym nad czym nie mają i wtedy dopiero jest ok.  Ponadto od lat 70 XX wieku,naukowcy dowiedli, ze leczenie psychicznych zaburzeń można również potraktować metodą mindfullness. Redukcja, stresu, lęku, czy terapia uzależnień – to w tych zaburzeniach praktykuje się właśnie mindfullness. 

Kazdy z nas we współczesnym świecie ma problemy, stres lęk, nerwy na co dzień w pracy, to z pewnością coś, co  na pewno da się wyleczyć i to niekoniecznie lekami, psychotropami czy innymi antydepresantami. Jeżeli mamy taką możliwość, to staramy się własnie leczyć najbardziej naturalnymi metodami, jedną z nich jest mindfullness, czyli metoda,która powala się skoncentrować tylko na określonych obszarach naszego życia, i nie zastanawiać się nad tym co nie jest ważne. Warto sie poddać takiemu treningowi.