Jaka jest najlepsza alternatywa usuwania owłosienia?

Kult ciała, uroda, nieskazitelna gładkość skóry, to obecnie najważniejsze aspekty atrakcyjności fizycznej każdego z nas. Włosy pod pachami, efekt tarki na nogach czy wrastające włosy na okolicy bikini, to tylko kilka obszarów, które potrzebują systematycznego usuwania, nadmiernego owłosienia. Jest kilka opcji aby w szybki sposób pozbyć się niechcianego zarostu. Tradycyjny wosk, depilator czy kremy chemiczne do depilacji to jedne z popularniejszych zabiegów.

Na jakich obszarach wykonuje się depilację?

depilacja łódźWszystkie części ciała, można poddać zabiegom usuwania nadmiernego owłosienia. Najpopularniejsze z nich to pachy, bikini i nogi. Jednakże wykonuje się też depilacje na okolicę twarzy, rąk i pleców. Dosyć popularny jest również tors i brzuch. Z najmniejszych obszarów jakie można poddać zabiegom usuwającym owłosienie to dziurki w nosie, uszach i okolica brwi. Najpopularniejszą ofertą zabiegową cieszy się depilacja Łódź posiada wiele wysoko rozwiniętych gabinetów, w których można skorzystać z usługi. W zależności od metody, efekt będzie tymczasowy lub trwały. Wosk niestety, umożliwia utrzymywanie się jedwabiście gładkiej skóry przez około 3 tygodnie. Natomiast depilacja laserowa uszkadza trwale macierz włosa, przez co, efekt skóry pozbawionej owłosienia jest trwały. Należy jednak wykonać 5 – 8 zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Zabieg depilacji łódzkiej jest wykonywany na najnowszym modelu lasera. Specjaliści indywidualnie dobierają parametry zabiegowe oraz przeprowadzają dokładny wywiad zdrowotny. Ważne jest aby w sposób zrozumiały opisać zabieg, wskazania oraz postępowanie po wykonanej usłudze laserowej. Przy braku przeciwwskazań, łatwiej jest uzyskać ubytek owłosienia na poziomie 80 – 90 %. Jest to bardzo satysfakcjonujący wynik. Niestety zabiegi depilacji woskowej jak i epilacji laserowej są odczuwalne. Po zabiegach mogą pojawić się stany zapalne na opracowywanym obszarze. Na szczęście obrzęk, zaczerwienienie szybko mijają. Podczas delikatnej rekonwalescencji, stosować można maści, które przyspieszają regenerację naskórka.

Warto wybrać się na chociaż jedną wizytę. Wosk czy depilacja laserowa to dwie główne alternatywy. Obydwie metody efekt tarki redukują chociażby na kilka tygodni. Po wykonanej usłudze, można zapisać się na hammam aby dodatkowo wygładzić skórę, czy usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka. Tak zadbane ciało, będzie promienne, gładkie i alabastrowe. Rozwój kosmetyki i kosmetologii umożliwia wyzbywanie się defektów estetycznych i ogranicza nasze kompleksy do minimum.