Polecane restauracje na chrzciny

W ostatnim czasie w naszym życiu zaszła wielka zmiana, jaką było pojawienie się na świecie naszej długo wyczekiwanej córeczki. Radość była tym większa, że zarówno ja, jak i moja żona nie mamy rodzeństwa, więc cała czwórka dziadków dosłownie oszalała na punkcie swojej pierwszej i jak na razie jedynej wnuczki. Po zamieszaniu związanym z koniecznością przystosowania się do nowej sytuacji nadszedł jednak czas na zorganizowanie chrzcin, co okazuje się być znacznie trudniejsze, niż przewidywałem.

Renomowana restauracja na chrzciny 

restauracja na chrzciny w KrakowiePodstawowy problem, jak zauważyłem już po tygodniu od narodzin naszego maleństwa polega na tym, że dziadkowie przejawiają zdecydowanie zbyt dużą chęć zaangażowania się we wszystkie sprawy związane z małą, a w szczególności te związane ze chrzcinami. Ponieważ ja i żona jesteśmy rodowitymi mieszkańcami Krakowa, to zarówno moi jak i jej rodzice natychmiast zalali nas całą listą idealnych ich zdaniem miejsc na zorganizowanie zbliżającej się uroczystości. Moim zdaniem niemal każda restauracja na chrzciny w Krakowie sprawdzi się równie dobrze. To przecież drugie co do wielkości miasto w Polsce, w którym jest mnóstwo świetnych lokali. Niestety, nasi rodzice mają zupełnie inne gusta. Jedni są zdania, że taka uroczystość wymaga wynajęcia odrębnej sali w renomowanej restauracji, ponieważ ich wnuczka na to zasługuje. Drodzy z kolei chcieliby zorganizowania chrzcin w domu, żeby zacieśniać więzy rodzinne. Niestety, i jedni i drodzy są strasznie uparci przez co dojście do porozumienia jest bardzo mało prawdopodobne. Ponieważ nawet bez tych przepychanek mamy z żoną wystarczająco dużo na głowie postanowiłem samodzielnie podjąć decyzję i nie posłuchałem żadnej z propozycji, żeby obie strony były równie niezadowolone. Chrzciny zorganizowaliśmy ostatecznie w ulubionej włoskiej knajpce mojej żony, w której bywaliśmy wcześniej tak często, że obsługa znała już nasze imiona i ulubione potrawy. Dzięki temu byliśmy zarówno w modnej restauracji, jak i zachowaliśmy jak najwięcej z domowej atmosfery wskutek czego wszyscy dziadkowie kończyli wieczór pogodzeni i w bardzo dobrych humorach.

Wybór miejsca na organizacje ważnych uroczystości rodzinnych wbrew pozorom nie jest łatwy, ponieważ rzadko kiedy jest możliwe zadowolenie wszystkich zaproszonych gości, którzy zazwyczaj mają różne upodobania. Najważniejsze jest jednak, żeby to organizatorzy imprezy byli zadowoleni z wyboru, ponieważ to, gdzie odbywa zorganizowane przez nich spotkanie ma też pokazywać gościom kawałek ich życia i ich preferencji.