Popularne automaty vendingowe

Sprzedaż jest nierozłącznie związana z popytem. Dopóki klienci chcą kupować dopóty handel będzie się rozwijał. Kiedyś zakupy robiliśmy tylko w stacjonarnych sklepach, lub na okolicznych bazarach handlowych. Obecnie możemy kupować przez internet, a także w nowoczesnych automatach. Zakupy w okolicznym sklepie mogą się wiązać ze staniem w kolejce, internetowe zakupy docierają do odbiorcy po minimum dwudziestu czterech godzinach, a w automatach mamy produkt od razu w ręce.

Co kupimy w automacie vendingowym?

automaty vendingoweWłaścicielom sklepów zależy na ponoszeniu jak najniższych kosztów prowadzenia działalności, dlatego zawsze tną koszty. Największym obciążeniem jest zatrudnienie pracownika, bo trzeba mu zapewnić wynagrodzenie i opłacić składki społeczne. Alternatywą dla takiego podejścia, mogą być automaty vendingowe, które możemy kupić bezpośrednio u producenta, albo u pośredników. Nowy automat średnio kosztuje od pięciu do nawet dwudziestu paru tysięcy złotych, więc jest to spora inwestycja, ale można też kupić używane. Prowadzenie sprzedaży za pośrednictwem automatów, jest bardzo opłacalne, bo głównym naszym kosztem jest kwota zakupu maszyny, którą ponosimy jednorazowo. Popularne maszyny vendingowe, to kawomaty, lub urządzenia, w których kupimy przekąski, napoje zimne, leki, zdrową żywność. Do tego rodzaju urządzeń należą też biletomaty, czy parkometry, które możemy spotkać w każdym mieście. W automacie zrobimy zakupy bez stania w kolejce, czy konieczności noszenia ze sobą koszyka na produkty. Wystarczy w panelu sterowania wybrać interesujący produkt, lub ich grupę, zatwierdzić jednym przyciskiem i można już dokonywać płatności. Cały proces zakupowy trwa dosłownie kilkanaście sekund. Maszyny vendingowe znajdziemy na stacjach kolejowych, autobusowych, w dużych centrach handlowych, czy nawet w zakładach pracy. Możemy w nich płacić kartą płatniczą, albo gotówką bez obawy, że automat nam nie wyda reszty. Automaty mogą nawet sprzedawać lody, czy mrożonki, bo są wyposażone w specjalne agregaty chłodnicze.

Vending bardzo popularny jest w Japonii i w Stanach Zjednoczonych, gdyż tam klienci kupują nawet kosmetyki, czy drobny sprzęt elektroniczny w taki sposób. Większość automatów jest wyposażona w system monitoringu i posiada odpowiednie zabezpieczenia, które chronią maszynę przed atakami wandali. Ponadto, urządzenia, które są przeznaczone do stania na zewnątrz budynków, posiadają praktyczne zadaszenia, chroniące przed deszczem i wilgocią. Automat vendingowy w naszym kraju nie jest już niczym nadzwyczajnym.