Popularne kremacje zwłok w Warszawie

Niedawno zmarł mój ukochany ojciec. Niestety, ale nigdy nie poruszałam z nim tematu sposobu pochówku. Nawet, gdy zachorował na raka to celowo unikałam rozmów o pogrzebach. Zaraz po śmierci ojca zorganizowałam rodzinne spotkanie i wspólnie zdecydowaliśmy, ze najlepsza będzie kremacja zwłok. Głównie chodzi o koszty pogrzebu, które znacznie przekraczają nasz skromny budżet. Kremacja jest dużo tańszym rozwiązaniem i ostatnio bardzo popularnym. W Warszawie zakłady pogrzebowe oferują niskie ceny kremacji – już od trzystu złotych w górę. 

Tania i profesjonalna kremacja zwłok

niedrogie kremacje zwłok w warszawieMam pięcioro rodzeństwa, więc złożyliśmy się na pochówek ojca. Zasiłek pogrzebowy nie wystarcza na podstawowe opłaty, więc musieliśmy dodatkowo dołożyć pięć tysięcy złotych. Każdy z nas dał po tysiąc złotych, więc ta suma specjalnie nie obciążyła mojego budżetu. Jak się okazało, zakład pogrzebowy, który został nam polecony, doskonale spełnił swoją rolę. Ceremonia pogrzebowa przebiegła bardzo sprawnie i uroczyście. Takie niedrogie kremacje zwłok w Warszawie najlepiej znaleźć w wyszukiwarce internetowej. W samej Warszawie aż sto zakładów pogrzebowych oferuje tanio kremacje.  Jeśli chodzi o samą kremację, to miała ona niezwykle kameralny charakter. Ojciec, tuż przed trafieniem do pieca kremacyjnego, został elegancko ubrany, jak do tradycyjnego pogrzebu. Leżał w sosnowej trumnie i prezentował się bardzo dobrze. Miał nawet wykonany delikatny makijaż. Mieliśmy pół godziny na pożegnanie ojca i wykonanie pamiątkowych zdjęć. W tle leciała muzyka klasyczna, która doskonale wpasowała się w charakter uroczystości. Piec kremacyjny został rozpalony do temperatury tysiąca dwustu stopni. Kremacja trwała ponad dwie godziny. Prochy taty zostały umieszczone w urnie, za którą zapłaciłam dwieście złotych. Za całość, łącznie z pochówkiem, który miał już tradycyjny charakter, zapłaciliśmy około ośmiu tysięcy złotych. Wystarczyło nam pieniędzy także na stypę.

Trudno jest się pogodzić ze śmiercią bliskiej osoby. W dodatku, trzeba zając się organizacją pogrzebu, co jest niemałym kłopotem. Często rodzi się pytanie, czy zdecydować się na tradycyjną formę pochówku, czy na kremację. Dziś, coraz więcej osób wybiera tą drugą opcję, gdyż przemawiają za tym o połowę mniejsze koszty. Ostatnio kremacje zostały uznane przez kościół katolicki jako akceptowalna forma pochówku. Jest to decydujący argument dla ludzi wierzących. Mój ojciec nie był gorliwym katolikiem, ale na pewno liczył się z panującymi dogmatami wiary. Myślę, że pochowaliśmy tatę w godny sposób.