Różnorodne zastosowania transporterów łańcuchowych

Przenośnik taśmowy składający się z dwóch łańcuchów rolkowych połączonych taśmami stalowymi przenosi materiał w sposób ciągły z podstawy pojemnika do punktu rozładunku. Specjalny system przenoszenia miękkich wiórów metalowych z nowym systemem przygotowania wstępnego rewolucjonizuje proces usuwania wiórów aluminiowych i miękkich wiórów z procesu obróbki.

Dzięki swej budowie transportery łańcuchowe są niezawodne

transporter łańcuchowyWszystkie łańcuchy przenośników  są dodatkowo hartowane do pracy w ciężkich warunkach pracy. Przelotki zgarniające przenoszące ziarno skutecznie zmniejszają tarcie między szynami łańcuchowymi a powierzchnią skrzyni przenośnika, są one wykonane z tworzywa sztucznego derlin, połączone systemem śrubowym i montowane na szynach przenośnika. Łańcuchy łatwo przesuwają się wewnątrz skrzynki przenośnika na specjalnych plastikowych szpulkach derlinowych, które znajdują się wewnątrz przenośnika i są blisko siebie rozmieszczone. Koła łańcuchowe przenośnika łańcuchowego są wykonane ze stali i dodatkowo utwardzone przez cementację. W porównaniu ze spawanymi przenośnikami, które składają się z jednej kompletnej części, naprawa, konserwacja i montaż przenośników łańcuchowych są znacznie łatwiejsze dzięki kompletnemu zastosowanemu systemowi śrubowemu. Dzięki temu transporter łańcuchowy może być stosowany jako akceptor, do napełniania silosów, do usuwania zawartości silosów oraz w wielu miejscach w zakładach zbożowych. Ze względu na znormalizowany system modułowy z szeroką gamą akcesoriów, wszystkie systemy można dostosować do indywidualnych wymagań klienta dotyczących charakterystyki produktu, charakterystyki procesu i opcji instalacji. Dzięki modułowej budowie i elastycznej adaptacji systemy przenośników łańcuchowych umożliwiają ekonomiczne rozwiązania w różnych sektorach – do montażu drzwi lub silników, produkcji opon lub aluminium, do wymagających procesów powlekania powierzchni lub do ekstremalnych wymagań w zakresie intralogistyki. Są bardziej wydajne niż inne typy transporterów.

Rurowe przenośniki łańcuchowe wleczone są zaprojektowane tak, aby zapewniały delikatną obsługę i niską degradację materiału. Wytrzymały, całkowicie zamknięty, bezpyłowy rurowy przenośnik zgrzebłowy ekonomicznie przenosi lub dozuje suche proszki i granulki, szczególnie delikatne materiały, takie jak ziarna kawy, płatki zbożowe, specjalne płatki śniadaniowe, orzechy, suszone owoce, ziarna, sucha mieszanka zup, słodycze, małe ciasteczka, proszek dla niemowląt, karma dla zwierząt domowych, karma dla zwierząt i wiele innych.