Trwala kurtyna paskowa

Nowoczesna przestrzeń produkcyjna i magazynowa powinna charakteryzować się dobrym rozplanowaniem poszczególnych sektorów i stanowisk pracy. Powinno również się zadbać o stworzenie jak najlepszych warunków pracy tworząc bariery utrzymujące właściwą temperaturę. Ma to ogromne znaczenie dla personelu pracowniczego i magazynowanych produktów oraz pozwala w ogromnej mierze zmniejszyć wydatki na energię przeznaczaną na ogrzanie hal. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kurtyn paskowych z pcv.

Zalety kurtyn paskowych

wytrzymałe przegrody paskoweZastosowanie do segmentacji przestrzeni produkcyjnych i magazynowych przegród paskowych z pcv to obecnie najtańsze i bardzo skuteczne rozwiązanie. Oferowane przez producentów wytrzymałe przegrody paskowe stanowią zaporę termoizolacyjną oraz akustyczną. To także doskonałe rozwiązanie powstrzymujące ruchy mas powietrza oraz szkodliwego zapylenia cząstkami stałymi. Wśród zalet należy wymienić skuteczne zatrzymywanie przez kurtyny paskowe szkodliwych oparów chemicznych oraz owadów. Szczelność kurtyn paskowych wynika z ich konstrukcji ściśle dopasowanej do konkretnego miejsca. Wszystkie kurtyny są bowiem wykonywane na zamówienie. Dobierane są odpowiednie grubości pasów foliowych i ich szerokości. Poza tym aby zachować szczelność pasy kurtyny zachodzą na siebie tworząc barierę bez szczelin. Krawędzie pasów są zaokrąglone dla bezpieczeństwa pracowników. Do mocowania pasów używa się metalowych zawiesi, które mogą być przytwierdzone na stałe lub mogą tworzyć kurtyny przesuwne w miejscach gdzie odbywa się sporadyczny ruch. Ogromną zaletą kurtyn paskowych z pcv jest ich transparentna barwa umożliwiająca śledzenie pracy personelu oraz przenikanie światła. Właściwości fizyczne i chemiczne pasów z pcv powodują, że kurtyny są odporne na uszkodzenie mechaniczne, na działanie wielu substancji chemicznych oraz substancji oleistych. Do ochrony spawalniczych stanowisk pracy stosuje się kurtyny odporne na zapłon oraz na promieniowanie UV i IR. Można je również produkować w wersji owadobójczej i specjalnej formule przygotowanej dla chłodni i mroźni.

Wszystkie przedstawione krótko zalety przegród paskowych powodują, że jest to najbardziej ekonomiczne i trwałe rozwiązanie do segmentacji powierzchni. Kurtynami paskowymi wydziela się całe sektory produkcji i magazynowania. Służą one do budowania osłon dla całych linii produkcyjnych, pojedynczych maszyn i urządzeń, indywidualnych stanowisk pracy i innych specjalnych powierzchni. Producenci przegród paskowych oferują szereg innych specjalistycznych rozwiązań, z którymi warto zapoznać się na stronach internetowych. Jest to z pewnością sposób na podniesienie jakości i bezpieczeństwa pracy oraz na oszczędności wydatków na ogrzewanie dużych powierzchni.