Wiązanki dla panny młodej

Każda panna młoda marzy o idealnym, pięknym ślubie jak z bajki. Przed samą ceremonią jest wiele zamieszania. Stroje, dekoracje, zaproszenia, fotograf – łatwo w zgiełku obowiązków o czymś zapomnieć. Oczywiście nie da się zapomnieć o sukni ślubnej i dodatkach do niej. I tu jednym z ważniejszych dodatków oprócz biżuterii jest wiązanka panny młodej. To na nią kierowany jest wzrok w drugiej kolejności zaraz po samej parze młodej. Niektórzy mówią, że jest to wisienka na torcie w dopełnieniu wizerunku panny młodej.

Ślubny bukiet dla panny młodej

bukiety ślubneNie od dziś wiadomo, że bukiety ślubne powinny nazywać przede wszystkim do sukni ale też do motywu przewodniego wesela, kolorystyki ozdób czy nawet stroju pana młodego. Na czasie będą zawsze proste i skromne wiązanki nawiązujące do klasycznej elegancji. Taktowne zawsze będą róże frezje czy piwonie w kremowych i białych odcieniach. Możemy także nawiązać bukietem do pory roku i w ten sposób w maju wybrać konwalie, peonie czy bez, a latem śmiało możemy sięgnąć po słoneczniki. Również zimą gdy teoretycznie mamy ograniczony wybór kwiatów możemy stworzyć prawdziwe arcydzieło. Ponadczasowe róże są dostępne przez cały rok, podobnie jak gipsówka czy goździki co odważniejsi mogą sięgnąć po gwiazdę betlejemską. Idealnie byłoby gdyby kolory również nawiązywały do klimatu danej pory roku. Zimą możemy korzystać z chłodnych lub kojarzących się ze świętami kolorów takich jak biel, szarość, błękit, czerwień. Latem wybierzmy kolor żółty, pomarańczowy kojarzący się ze słońcem. Wiosną zieleń i róż. Do bukietów możemy dodawać także najróżniejsze akcenty. Mogą to być pióra trawy, Rozłożyste, puszyste, delikatne i subtelne. To dzięki ich urokowi wiązanka może zyskać na naturalności i lekkości. Dodatkowo ich zaletą jest umiejętność świetnego komponowania się z absolutnie wszystkimi dłuższym kwiatami. Oryginalnym dodatkiem do kwiatów mogą być pióra bażanta. Nadadzą one bukietowi pazura i wyrazistości. Z taką wiązanką ślubną panna młoda z pewnością będzie się wyróżniać. Jest to propozycja dla osób odważnych i młodych nie bojących się ekstrawagancji.

Nie można wyobrazić sobie ślubu bez kwiatów i choć para młoda często już zamiast kwiatów prosi gości o coś innego to wiązanka panny młodej z pewnością do lamusa nie odejdzie. Wręcz przeciwnie. Floryści co roku prześcigają się w kolorach dobieranych kwiatów, w tworzeniu nowych trendów, w dodatkach. Ważne żeby taka kompozycja składała się z kwiatów świeżych, pachnących, najwyższej jakości. W końcu bukiet panny młodej jest najważniejszą kompozycją kwiatową na weselu.