Wybieramy rower dla dziecka

Jazda na rowerze jest umiejętnością, które każde dziecko powinno posiąść jak najwcześniej. Tym bardziej, że tej umiejętności nigdy się nie zapomina. Dzisiaj jest moda na kupowanie małym dzieciom rowerków biegowych, a dopiero później nauczenie ich jazdy na prawdziwym rowerze. Wszystko zależy od dziecka, ale wiele maluchów wcale nie radzi sobie z biegówką. Lepiej od razu kupić dziecku prawdziwy rower. Trzeba go jednak dobrze wybrać, żeby był odpowiedni rozmiarem i wysokością ramy. Wybór odpowiedniego roweru jest bardzo istotny.

Jak dobrać dziecku odpowiedni rower?

polecane rowery dla dzieciPrzede wszystkim trzeba wziąć dziecko ze sobą do sklepu. I to jest najważniejsze, ponieważ dziecko musi się do roweru przymierzyć. Jeśli zaś chodzi o wybór konkretnego rodzaju roweru to tutaj musimy wszystko dostosować do wieku dziecka oraz jego wzrostu. Zaczynając od początku załóżmy, że kupujemy rower dla trzylatka, który będzie stawiał pierwsze kroki w tym zakresie. Wiadomo, że do nauki polecane rowery dla dzieci to te z bocznymi kółkami. Dzięki nim dziecko będzie mogło utrzymać równowagę w trakcie jazdy. Kółka powinny być lekko rozregulowane i nie jest to bynajmniej ich wada fabryczna. Chodzi o to, żeby dziecko w trakcie jazdy trochę się chwiało na boki. Będzie musiało się dzięki temu nauczyć łapać równowagę, a co za tym idzie będzie się oswajać z jazdą na dwóch kołach, bo to jest docelowy rezultat. Rozmiar kupowanego rowerka też trzeba dostosować do wzrostu dziecka. Dla dzieci w tym wieku najczęściej kupuje się rowery z rozmiarami kół dwanaście cali. To jest rozmiar, który powinien wystarczyć do czasu kiedy dziecko skończy pięć lat. Potem trzeba oczywiście zainwestować w kolejny rower dla dziecka, ale wówczas będzie to już rower z dwoma kołami. Dziecko w wieku pięciu lat jest jeszcze za małe na obsługiwanie przerzutek, dlatego dobrze jest kupić drugi rower przejściowy. Większy, ale bez zbyt skomplikowanych mechanizmów jak właśnie przerzutki. W doborze roweru na pewno pomoże doradca w sklepie rowerowym. Rower dla dziecka powinien być porządnej jakości, dlatego najlepiej kupić go w sklepie rowerowym.

Każdy rodzic prędzej czy później będzie musiał kupić swojemu dziecku rower. Jest to przecież coś, co każde dziecko chce mieć. Wybór odpowiedniego roweru uzależniony jest od wieku dziecka oraz jego wzrostu. Pierwszy rower zawsze będzie z bocznymi kółkami, ale kolejny będzie miał już tylko dwa koła. Rowery dziecięce kosztują porównywalnie do rowerów dla dorosłych. Tym bardziej warto postawić na dobrą jakość roweru, jeśli kupujemy go dla swojej pociechy.