Wytrzymałe szafy do broni długiej

Wypadki w magazynie broni były rzadkością, gdyż do zawartości szaf nie miały dostępu osoby nieupoważnione. Mimo tego, problemy z wadliwą amunicją czasem się zdarzały, zwłaszcza gdy była to amunicja nietestowana, zamawiana przydziałowo i często nie posiadająca ważnego atestu. Zwykłe szafy do broni zazwyczaj nie wytrzymywały takich awarii, co prowadziło nie tylko do uszkodzeń przechowywanego sprzętu, ale również stwarzało zagrożenie dla personelu magazynu.

Szafy pancerne na broń długą

bezpieczne szafy pancerne na brońDotychczasowo używane przez nas szafy, mimo iż były wytrzymałe i spełniały wszelkie normy ustawowe, narzucone na wojskowe magazyny broni, nie posiadały zbyt odpornych części wewnętrznych, więc podczas gdy zewnętrzna powłoka sejfu pozostawała często nienaruszona, podczas takich awarii zawartość była szczególnie narażona na uszkodzenia. Z tego powodu, w końcu zdecydowaliśmy się podnieść standard wyposażenia magazynu broni, wymieniając stare szafy na nowe, bardziej odporne i bezpieczne szafy pancerne na broń długą. Przy okazji okazało się, iż mogliśmy tym samym powiększyć ładowność magazynu, gdyż wybrane przez nas modele szaf były nie tylko większe, z racji o wiele grubszych ścian wewnętrznych, ale również pojemniejsze, mogąc pomieścić sześć sztuk długiej broni, podczas gdy dotychczasowe modele mieściły tylko trzy. Owe szafy posiadały wszystkie atesty wytrzymałości, spełniając normy ustawowe na najwyższym poziomie, więc zapewniały równie dobrą ochronę zewnętrzną zawartości, chroniąc ją przed efektami prób nieupoważnionego otwarcia, ale ich prawdziwą zaletą, ważną dla nas była wytrzymałość wewnętrznych półek. Były one bowiem wykonane z tego samego stopu tytanowego co zewnętrzna powłoka, podczas gdy półki dotychczasowo używanych szaf były zrobione ze zwykłej stali. Nowe szafy były więc tak samo odporne wewnątrz, i mogły bez problemu wytrzymać każda awarię amunicji bez żadnych szkód dla przechowywanej broni.

Jako że szafy były bardzo wygodnie podzielone na sekcje, odizolowane od siebie pancernymi przegrodami, mogliśmy posortować amunicję w ten sposób, by w jednej sekcji znajdowała się wyłącznie amunicja przydziałowa o wątpliwej jakości, która nie była używana ani podczas działań, ani też w trakcie ćwiczeń, gdyż w razie awarii nie było obawy o uszkodzenie również i amunicji wysokiej jakości. Tak mocne szafy były idealnym wyposażeniem do każdego magazynu broni składującego sprzęt o dużej sile rażenia, będąc na tyle pojemne iż nawet jedna szafa mieściła cały osobisty arsenał, jaki żołnierz mógł posiadać.