Zabawki edukacyjne dla najmłodszych

Twoja najlepsza przyjaciółka wróciła właśnie ze szpitala ze swoim pierwszym dzieckiem, a Ty nie możesz się już doczekać, aby ją odwiedzić i poznać tego pięknego szkraba. Pojawia się tylko jedno pytanie: co kupić w prezencie maluchowi? Bo przecież nie wypada przychodzić do tego młodego człowieka z pustymi rękami. Spokojnie, opanuj emocje, a najlepiej odczekaj do czasu, aż przyjaciółka sama zaprosi Cię do siebie. Nowo narodzone maleństwa nie mają jeszcze wykształconego układu immunologicznego, toteż ich odporność na czynniki przynoszone z zewnątrz jest znikoma. A przecież nie chcesz dać maleństwu w prezencie jakiegoś wirusa.

Mata do zabawy, czy zestaw pieluch?

maty edukacyjne 3w1Warto zatem odczekać z odwiedzinami u noworodka do czasu pierwszych szczepień, czyli mniej więcej z początkiem drugiego miesiąca życia. Wtedy wizyta gości z zewnątrz będzie znacznie bezpieczniejsza. W dodatku młoda mama również potrzebuje trochę czasu na regenerację i dojście do siebie po porodzie, a te, jak wiemy potrafią być różne. Nie spieszmy się zatem, poczekajmy cierpliwie, aby nasza wizyta u malucha nie była kłopotem. Kiedy już zostaliśmy zaproszeni, trzeba zatroszczyć się o prezent. Najprościej będzie zapytać rodziców dziecka, czy jest coś, co akurat by im się przydało, a czego jeszcze nie posiadają. Często dopiero po jakimś czasie okazuje się, co tak naprawdę jest przydatne, a bez czego można się obejść. Szczególnie przy pierwszym dziecku, rodzice bez wcześniejszych doświadczeń kupują sprzęty, których później nie wykorzystują. A czasem brakuje im czegoś, o co wcześniej nie zadbali. Spytajmy szczerze, a może akurat okaże się, że będziemy mogli pomóc. Raczej nie kupujmy dziecięcych kosmetyków, chyba, że wiemy jakich akurat rodzice malucha używają w jego pielęgnacji. Rodzice najczęściej mają już konkretne marki i tego się trzymają. Natomiast zawsze dobrym wyborem będzie paczka pieluch. Spytajmy o markę oraz rozmiar przed zakupem. Taki prezent z całą pewnością zostanie właściwie wykorzystany. Świetnym wyborem będą również zabawki dla najmłodszych. Atrakcyjne maty edukacyjne 3w1 to bardzo ciekawa zabawka dla malucha. Pobudzi jego wyobraźnię, oraz zainteresuje dzięki żywym, atrakcyjnym barwom. Pozwoli również w przyszłości na trenowanie zdolności manualnych. Mata edukacyjna 3w1 to doskonały produkt dla najmłodszych, którzy poprzez bodźce wzrokowe i dotyk poznają otaczający świat. Pamiętajmy jednak, aby był to produkt bezpieczny, posiadający wszystkie wymagane certyfikaty.

Wbrew pozorom, nie jest specjalnym problemem kupić prezent dla noworodka. Każde dodatkowe śpiochy, czy niemowlęce body, również będą mile widziane. Jak wiadomo, przy takim maluchu zawsze jest dużo prania. Dobrym podarunkiem może okazać się również miękki, przytulny kocyk, który przyda się zarówno w domu, jak i na spacerze, czy podczas wyjazdu. Jeśli kupimy go w większym rozmiarze, posłuży dłużej. Warto jednak przed zakupem skonsultować się z rodzicami malucha, aby przypadkiem nie powielić podarunku.